Помічник Януковича готовий запросити на Україну російський флот

Фото <a >©AFP</a>Помічник нового президента України Леонід Кожара припустив, що незабаром країна може запросити ще один іноземний флот для постійного базування на її території, пише іспанська газета El Pais. Кожара вважається головним претендентом на пост міністра закордонних справ.

«Можливо, Україні буде вигідно запросити один або два флоти, які будуть нам платити», — сказав Кожара. Тим часом, він не виключив, що при гарній оплаті це може бути і російський флот. Тим самим, він уточнив, що Чорноморський флот може залишитися в Севастополі і після закінчення терміну договору про перебування в 2017 році, але вже за новими умовами. «За розміщення флоту ми отримуємо 92 мільйони доларів на рік, частина з яких призначається для погашення заборгованості за газ. Це смішна сума, яка не дозволяє ні розвиватися Севастополю, ні створити якісну інфраструктуру для обслуговування флоту», — вважає помічник Віктора Януковича.

Між тим, у жовтні 2008 року Янукович вже пропонував підвищити плату за перебування російських кораблів у Севастополі. 13 лютого цього року після перемоги в другому турі виборів президента лідер Партії регіонів, що Україна готова переукласти контракт з ВМФ Росії на більш тривалий термін.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*