Мінфін: Україна розрахується з Росією за газ до 5 лютого

Минфин: Украина рассчитается с Россией за газ до 5 февраляУкраїна повністю розрахується за імпортований у січні природний газ до 5 лютого, повідомив виконуючий обов’язки міністра фінансів Ігор Уманський.

«За газ, який був спожитий і буде спожитий до кінця січня,» Нафтогаз «розрахується в повному обсязі. Остання дата — 5 лютого», — сказав І. Уманський журналістам у середу.

Відповідаючи на запитання, чи буде оплата здійснюється за рахунок власних коштів НАК «Нафтогаз України» або позикових, в.о. міністра фінансів сказав: «Я думаю, це буде змішана система».

Банки не будуть давати дешевих кредитів для реального сектору економіки

Банки не будут давать дешевых кредитов для реального сектора экономикиСпроби парламентаріїв застрахувати старих клієнтів-позичальників від підвищення банкірами відсоткових ставок вплинуть на економічний розвиток. Через законодавчих ініціатив фахівці банківських асоціацій прогнозують подорожчання нових кредитів. Сьогодні фінансові та економічні умови залишаються невизначеними, зберігається грунт для інфляції, девальвації і нестабільності в реальному секторі. У такій ситуації, прогнозують аналітики, банки з-за неможливості швидко реагувати на зміни умов і вартості грошей — будуть закладати всі можливі ризики в ставку вперед. А її зростання сповільнить і так низьку ділову активність.

Борис Шляхетко, голова правління комерційного банку, зазначає: «Оборотні кошти, які в даний момент вилучені з економіки, не дають можливості їй розвиватися. І отже не відбувається процесу наповнення бюджету та виплати всіх тих рішень, тих соціальних питань, які вирішуються через бюджет. Тому повернення сердств в економіку — це рішення перш за все соціальних питань держави «.

Хто постраждає від відсутності Бюджету-2010

Кто пострадает от отсутствия Бюджета-2010Якщо Ви співробітник бюджетної організації — можете в найближчі декілька місяців не розраховувати на отримання премії. А якщо при цьому ваша робота пов’язана з закордонними відрядженнями — не розраховуйте, що вас надовго відправлять в далеку країну і поселять в дорогому готелі. Більш того, якщо вам обіцяли найближчим часом місце в держустанові — не слід покладати занадто великі надії на те, що ви його отримаєте. Бо все це не схвалює уряд. Принаймні до прийняття закону про держбюджет на 2010-й рік. А його, за оцінками експертів візьмуть не раніше квітня поточного року.

Сергій Попов для UBR

Відсутність закону про державний бюджет для багатьох підприємств обернеться погіршенням показників, а для українців — нестачею грошей в кишенях, впевнені фахівці. До прийняття бюджету — 2010 уряд обмежить витрати однієї дванадцятої коштів, передбачених бюджетом минулого року. Все згідно з бюджетним кодексом.

«У першу чергу у нас страждають витрати, не пов’язані з поточними соціальними платежами, тобто різні витрати, які йдуть на поліпшення інфраструктури, на капітальний ремонт, на закупівлю техніки», — пояснює експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь. «Програми підтримки села, програми підтримки вугільної галузі цілком імовірно можуть недофінансувати», — доповнює його директор Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень Ірина Щербина.

Один з головних документів, за яким нині живе країна — урядова постанова № 1414. Серед іншого, цей документ зобов’язує розпорядників бюджетних коштів — економити гроші. Наприклад, 9-й пункт постанови говорить:

«Розпорядникам коштів державного бюджету в I кварталі 2010 р.:

2) обмежити витрати на утримання активів, не пов’язаних з основними функціями бюджетних установ;

3) забезпечити зменшення обсягу фінансової підтримки небюджетних організацій за рахунок коштів державного бюджету;

7) мінімізувати витрати на службові відрядження за кордон шляхом визначення оптимальної кількості та доцільності поїздок за кордон, складу делегацій та терміну перебування за кордоном, виконання роботи щодо здешевлення витрат на проїзд, наймання житла та інших витрат, пов’язаних з такими відрядженнями … «.

Показовим є і пункт 12:
«Розпорядникам коштів державного та місцевих бюджетів не допускати подання звернень до Кабінету міністрів України і не приймати власні рішення щодо збільшення чисельності працівників підпорядкованих органів та установ».

Але, незважаючи на таку економію коштів не вистачить навіть на захищені статті, переконані фахівці. На відміну від минулого року, уряд більше витрачати на соціальні виплати. А надходжень — обмаль. «Виконання бюджету в останні місяці було на рівні від 97 до 75 відсотків. Тобто фактично не було жодного міста, де був би на 100% виконаний бюджет», — говорить віце-президент Асоціації міст України Мирослав Пітцик.

Наслідки, в першу чергу для місцевих бюджетів, можуть бути жахливими, кажуть експерти. «Якщо не буде в березні — квітні прийнятий закон України про державний бюджет, буде накопичуватися прихований дефіцит місцевих бюджетів, буде збільшуватися їх кредиторська заборгованість і фінансове становище буде погіршуватися», — вважає Ірина Щербина, директор Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень.

При цьому, вважають аналітики, одержати додаткові гроші шляхом запозичення без прийнятого бюджету держава не зможе. Це стосується, зокрема, і відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом. «Не прийнявши бюджет ми не можемо цього зробити за визначенням. Ніхто кошти не буде давати країні, у якої немає бюджету. А значить не зрозуміло, які є основні точки економічної, перш за все фіскальної політики», — говорить директор інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

Зарплати бюджетникам, соціальні виплати, придбання ліків, розрахунки за енергоносії і комунальні послуги. Крім того — виплата відсотків по державному боргу, витрати на армію та підготовка до Євро-2012. Все це захищені статті держбюджету. В уряді обіцяють — до прийняття кошторису будуть всі статті будуть фінансувати в повному обсязі.

Мінфін розраховує на транш від МВФ незалежно від результатів виборів

Минфин рассчитывает на транш от МВФ независимо от результатов выборовУкраїна отримає черговий транш кредиту від Міжнародного валютного фонду в незалежності від результатів президентських виборів, розраховують у Міністерстві фінансів. Про це заявив журналістам виконуючий обов’язки міністра фінансів України Ігор Уманський журналістам у середу в Києві, відповідаючи на питання про перспективи співпраці України і МВФ.

«Я особливих проблем у цьому контексті не бачу. Єдине, нам у будь-якому випадку, при будь-яких результатів виборів президента, нам потрібно буде забезпечити демонстрацію адекватного бюджетного процесу та адекватної бюджетної політики на цей рік. Я думаю, якщо ми це зробимо, то проблем з відновленням програми (співпраці з МВФ — Ред.) не буде «, — сказав Уманський.

Тепер держзакупівлі можна робити не тільки у виробників

Теперь госзакупки можно делать не только у производителейКабмін України скасував обов’язкові закупівлі товарів і послуг за державні кошти виключно у виробників. Про це журналістам повідомив міністр економіки України Богдан Данилишин.

За його словами, відповідну постанову Кабміну було ухвалене сьогодні на засіданні. Він нагадав, що сьогодні діє правило, згідно з яким державні закупівлі можуть здійснюватися виключно у компаній-виробників, що обмежує інтереси широкого кола виробників.

Тепер, згідно з прийнятою постановою, держзакупівлі зможуть проводиться у офіційних представників, перелік яких стверджують самі компанії-виробники.

Європа має пережити кілька державних дефолтів

Европе предстоит пережить несколько государственных дефолтовСьогоднішня Der Standard публікує інтерв’ю з гарвардським економістом Кеннетом Рогофф, в якому той дає свою оцінку сьогоднішньої макроекономічної ситуації.

Рогофф віддає належне діям президента США Барака Обами, який хоче встановити жорсткі рамки для великих банків, хоча і вважає його ідеї «дещо радикальними». Це «фундаментальна зміна банківської системи», каже експерт.

Небезпека для світової економіки Рогофф бачить у зростанні заборгованості відразу багатьох держав. Економічна криза призводить до кризи державних бюджетів. Це велика проблема для Європи, вважає він. МВФ допомагає цілого ряду країн, а сукупний державний борг настільки великий, що на всіх грошей навряд чи може вистачити. Поки що ці країни отримують гроші, вони можуть уникнути банкрутства. Однак мало хто з них прийняв політичне рішення про жорсткі програми економії. Як наслідок, впевнений Рогофф, «в найближчі роки Європа має пережити кілька державних дефолтів». Особливо гостро це питання стоїть для Східної Європи: України, Латвії, Румунії, Угорщини, а також для Греції, Ірландії та Португалії.

Нацбанк знизив курс євро

Нацбанк опустил курс евроНаціональний банк України встановив на сьогодні, 28 січня 2010 наступні офіційні курси гривні до іноземних валют:

долар — 8.0024 гривні;

євро — 11.260977 гривні;

10 рублів — 2.6417 гривні.

Нагадаємо, Національний банк України встановив на 27 січня 2010 наступні офіційні курси гривні до іноземних валют:

долар — 8,0048 гривні;

євро — 11,274761 гривні;

10 рублів — 2,6407 гривні.

Україна заплатить 14 мільйонів за трансляцію Олімпіади

Украина заплатит 14 миллионов за трансляцию ОлимпиадыКабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення Національної телекомпанії України 14 мільйонів гривень на забезпечення трансляції Олімпіади у Ванкувері (Канада). Про це повідомив міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко журналістам.

«Трансляція буде забезпечена. Зараз узгоджуються технічні моменти виділення необхідних коштів», — сказав Павленко.

Як відомо, XXI зимові Олімпійські ігри стартують у Ванкувері 12 лютого.

Янукович хоче переглянути контракт з Газпромом «по-білоруськи»

Янукович хочет пересмотреть контракт с Газпромом "по-белорусски"Кандидат у Президенти України, лідер Партії регіонів Віктор Янукович має намір переглянути газовий контракт з «Газпромом».

«Я повністю хотів би його змінити і повернутися до контракту 2004 року, коли газ був на Україні по 49 доларів, але я розумію, що це нереально. Я хотів би, щоб газ на Україні коштував хоча б стільки, скільки в Білорусії. Тому ми будемо прагнути, щоб ціна на газ для України була справедливою «, — сказав він в інтерв’ю Reuters.

Білорусія в обмін на дешевий газ погодилася створити союзну державу з Росією, щільно співпрацює з нею в оборонній сфері і домовилася продати Москві половину газопроводів, по яких російський газ йде до Європи, зауважує західне агентство. Передача українських газопроводів іноземцям заборонено законом, через що ініційований ще за колишнього Президента Леоніда Кучми проект газотранспортного консорціуму був заморожений.

При перегляді газового контракту Янукович готовий реанімувати його і розділити з Росією і Європою управління газотранспортною системою, за якою в Європу поставляється близько 80% російського газового експорту.

«Ми запропонуємо Європі та Росії питання створення консорціуму, який би дав можливість збільшити обсяги прокачування газу Україні десь до 200 мільярдів кубометрів. Ми готові повернутися до ідеї 2004 року», — сказав Янукович, додавши, що як і раніше, «мова не йде про продаж «трубопроводів.

Лідер опозиції також готовий запропонувати Росії допомогу в будівництві газопроводів Південний і Північний потік, незважаючи на те, що пуск цих альтернативних українському маршрутів істотно знизить прокачування газу по Україні, зауважує Reuters.

Україна сподівається навесні вийти на ринок зовнішніх запозичень

Украина надеется весной выйти на рынок внешних заимствованийУ квітні-травні поточного року Україна планує вийти на ринок зовнішніх запозичень. Про це в коментарі журналістам заявив виконуючий обов’язки міністра фінансів Ігор Уманський.

«Технічно в першому кварталі ми можемо не встигнути, але в квітні-травні ми точно можемо вийти і ми вийдемо на зовнішні запозичення», — сказав Уманський.

При цьому в.о. міністра фінансів підкреслив, що на сьогоднішній день ведуться переговори з цього питання. «Це поки що переговорний процес, і коли він вийде на якусь певну стадію, ми дамо про це інформацію», — сказав Уманський.

Нагадаємо, в 2009 році Україна не здійснювала зовнішні запозичення на зовнішніх ринках, окрім залучення фінансових коштів від міжнародних фінансових організацій.